Webáruház megrendelések feldolgozása

<< Kattintson a Tartalomjegyzék megjelenítéséhez >>

Navigáció: Első lépések, gyakorlati útmutatók >

Webáruház megrendelések feldolgozása

A webáruház megrendelések feldolgozásának előfeltétele, hogy a webáruház-kapcsolat megfelelően legyen beállítva, illetve javasolt az áruk szinkronizálása is.

A Webáruház megrendelések menüpontban, az eszköztáron lévő Feldolgozás gombra kattintva az alábbi ablak jelenik meg:

Kattintson a képre a nagyobb méretben való megtekintéshez!

 

Az alábbi gombokat használhatjuk az eszköztáron a feldolgozás során:

Áru társítás: amennyiben korábban nem szinkronizáltuk volna az árukat, akkor lehetőségünk van az eddig nem kapcsolt áruk társítására.
Kattintson a képre a nagyobb méretben való megtekintéshez!

Megrendelés rögzítése: ha ezt a gombot nyomjuk meg, a webáruházas megrendelés módosítás nélkül Megrendelésbe rögzítésre kerül.

Megrendelés szerkesztése: ebben az esetben a webáruházas megrendelés még nem rögzül, hanem a Megrendelésbe rögzítés előtt szerkeszthetjük a paramétereit (például tételek, dátumok stb.), majd ezután rögzítjük a rendszerbe Megrendelésként.

Mentés és bezárás: a webáruházból letöltött megrendelés módosításait rögzíthetjük a rendszerben későbbi feldolgozás folytatásához.

Feldolgozás megszakítása: amennyiben több webáruházas megrendelést dolgozunk fel egyszerre, ezzel a gombbal kilépünk a feldolgozás folyamatából, az aktuálisan betöltött webáruházas megrendelés és az utána következők nem kerülnek feldolgozásra.

Kihagyás: amennyiben több webáruházas megrendelést dolgozunk fel egyszerre, az aktuálisan betöltött webáruházas megrendelést kihagyjuk és a következővel folytatjuk a feldolgozást.

A feldolgozás során az árukat társítanunk kell (ha korábban ezt nem tettük meg a Webáruház - áru kapcsolat menüpontban), illetve a Partner (saját) és a Fizetési mód (saját) mezőket kell megadnunk. Amennyiben a partner korábban már társítva lett a rendszerben, akkor azt a program automatikusan beállítja, illetve ha a Fizetési mód megnevezések megegyeznek, akkor azt is kiválasztja a rendszer. Ez utóbbi esetben tehát célszerű a fizetési módokat ugyanazokkal a nevekkel létrehozni mindkét helyen (webáruház és a program - a webáruházban egyszerűbb módosítani a neveket), hogy gyorsítsuk a feldolgozás folyamatát.